ŠEIMOS METAI

Prasideda popiežiaus Pranciškaus paskelbti Šeimos metai

2021 m. kovo 19-ąją popiežius Pranciškus pradeda šeimai skirtus metus. Tą dieną sukanka penkeri metai nuo apaštališkojo paraginimo Amoris Laetitia paskelbimo. Šis dokumentas kalba apie meilę šeimoje, o jo pavadinimas lietuviškai reiškia „Meilės džiaugsmas“. Tad ir prasidedančių Šeimos metų oficialus pavadinimas yra Šeima – Amoris Laetitia (Šeima – meilės džiaugsmas). Jie baigsis 2022 m. birželio 26 dieną X Pasauliniu šeimų susitikimu Romoje kartu su Šventuoju Tėvu.

Šeimos metų pradžiai kovo 19 dieną 16 val. Lietuvos laiku yra numatyta atidarymo renginio iš Vatikano transliacija. Jis vadinsis „Mūsų kasdieninė meilė“ ir truks tris valandas. Pirmosios renginio dalies kulminacija bus popiežiaus Pranciškaus žodis. Nuo 17.30 val., antroje renginio dalyje, bus keletas akademinių pranešimų.

Popiežius Pranciškus norėtų, kad Amoris Laetitia – Meilės džiaugsmo žinia pasiektų kiekvieną šeimą pasaulyje. Tad ir mes kviečiame kiekvieną skaityti šį Popiežiaus paraginimą ir dalijamės keliomis Popiežiaus mintimis iš jo:

Posinodiniame apaštališkajame paraginime Amoris Laetitia Popiežius Pranciškus dėkojo Dievui už gausybę šeimų, kurios, nors ir toli gražu nelaiko savęs tobulomis, gyvena meile, įgyvendina savo pašaukimą ir žengia pirmyn, nepaisydamos gausių suklupimų pakeliui.

„Santuokinis džiaugsmas, išgyvenamas net tarp skausmų, verčia pripažinti, kad santuoka yra būtinas džiaugsmo ir vargo, įtampos ir atvangos, kančios ir išlaisvinimo, pasitenkinimo ir troškimo, susierzinimo ir malonumo derinys, tačiau visada kelyje į draugystę, kuri skatina sutuoktinius rūpintis vienas kitu; jie „vienas kitam padeda ir tarnauja”, – pabrėžė Šventasis Tėvas.

Kad visada išliktume kelyje į draugystę, popiežiaus žodžiais, „būtina skirti laiko, kokybiško laiko, kurio esmė yra kantriai ir dėmesingai išklausyti“, „būtina ugdytis įprotį laikyti kitą tikrai svarbiu”, „būtina siekti plataus akiračio, neleidžiančio liguistai užsisklęsti savo ankštose idėjose, ir lankstumo keisti ar papildyti savo nuomonę”, būtini „dėmesingumo kitam ir prisirišimo prie jo ženklai”.

„Galiausiai pripažinkime, kad dialogas būtų vertas pastangų, turime turėti ką pasakyti, o tam reikia vidinio turtingumo, įgyjamo skaitant, asmeniškai apmąstant, meldžiantis ir atsiveriant visuomenei. Kitaip sakant, turime augti patys ir mokytis savo gyvenimu dalytis su sutuoktiniu. Kaip ir kiti mokslai, šis mokslas reikalauja laiko ir pastangų, bet suteikia džiaugsmo ir laimės pojūtį“, – rašo popiežius.

Renginio transliacija internetu:

https://www.youtube.com/channel/UCkI4OUXU7_LBguDrPZQKsng

Oficialus Šeima – Amoris Laetitia metų tinklalapis Vatikane: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/it/amoris-laetitia.html

Lietuvoje Šeimos metams pradėti skirti renginiai:

Kovo 19 d.

10.00 Šv. Mišios Kaišiadorių Kristaus atsimainymo katedroje. Mišias aukoja vyskupas Jonas Ivanauskas.

19.00 virtualus renginys „Meilė gyvuoja greta netobulumo“ Lietuvos šeimos centro FB paskyroje https://fb.me/e/3vN8rlrhR ;

Kovo 21 d.

12.30 Šv. Mišios Vilniaus šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja arkivyskupas Gintaras Grušas. Tiesioginė transliacija per LRT+ kanalą.

12.00 Šv. Mišios Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Mišias aukoja vyskupas Linas Vodopjanovas.

12.00 Šv. Mišios Šiaulių  Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Mišias aukoja dekanas kun. Egidijus Venckus. Transliacija Šiaulių Katedros FB paskyroje: https://www.facebook.com/%C5%A0iauli%C5%B3-katedros-parapija-1609543709274711

12.00 Šv. Mišios Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

 

Scroll to Top