Pastatyta šv.Mikalojaus skulptūra

juozas-genevicius-sv-mikalojus-skulptura2016 m. lapkričio 18 d. prie šv. Mikalojaus bažnyčios pastatyta jos ir parapijos globėjo šv.Mikalojaus skulptūra, kurią sukūrė tretininkas skulptorius Juozas Genevičius. Gruodžio 4 d. švenčiant šv. Mikalojaus atlaidus ir minint bažnyčios perdavimo Vilniaus lietuviams 115-sias metines, paminklas bus pašventintas.

Jau 700 metų šv.Mikalojus rūpestingai globoja mūsų bažnyčią ir parapiją, kviesdamas nuoširdžiai sekti Jėzumi Kristumi, burtis čia liturgijos šventimui ir asmeninei maldai. IV amžiaus Miros vyskupas šv. Mikalojus pasižymėjo tvirtu tikėjimu Jėzumi Kristumi ir daugybe gerų darbų. 325 m. dalyvavo pirmajame Bažnyčios visuotiniame susirinkime Nikėjoje ir aktyviai gynė Bažnyčios mokymą apie Jėzaus Kristaus dieviškumą, kurį neigė arijonai. Kartu su kitais Bažnyčios tėvais paskelbė Tikėjimo išpažinimą, kurį ir šiandien kartojame šventadienių šv. Mišiose. Vysk.Mikalojus buvo jautrus žmonių bėdoms ir nedelsdamas atsiliepdavo teikdamas dvasinę ir materialinę pagalbą. Geriems darbams paaukojo net tėvų palikimą.

Amžių bėgyje šv. Mikalojus garsėjo gausiais stebuklingais darbais, ypač gerbiamas Rytų Bažnyčioje, o dėl pagalbos stokojantiems tapo svarbiu Kalėdų šventės dalyviu, Kristaus Gimimo dieną geriems vaikams atnešančiu dovanų. Yra vaikų, mokinių, jūreivių, pirklių, netekėjusių merginų, kalinių globėjas.

sv-mikalojaus-skulpturasv-mikalojaus-skulptura-2

[divide]

Vilniaus, Šv.Mikalojaus parapijos inf.

 

Scroll to Top